V naší zemi je mnoho chovatelských stanic psů. Samozřejmě je ohromné množství chovatelských stanic psů po celém světě. Vždy si člověk vybírá chovatelskou stanici podle volných pejsků a fen, ale mělo by se dívat také na prostředí, kde pejsci žijí a jaké má naše budoucí štěňátko rodiče a jaký má celkový rodokmen. Díky takzvaným „papírovým psům“ bychom měli mít jistotu, že nebyla žádná závažná onemocnění v celém rodokmenu, a tak by neměl být předpoklad k takových závažným nemocem jako je dysplazie kyčelních kloubů a dalším.

dva psi

Otázka také zní, jaké přesně plemeno hledáme a co od něj budeme očekávat. Jsou různá plemena – lovecká, pastevecká, služební a další. Pokud přesně víme, co bychom rádi od našeho nového člena rodiny chtěli, tak už jen zbývá takové vhodné štěně najít. K čemu pejska chceme vést je jen na nás, ale některé chovatelské stanice chovají své psy pro určitý účel – například výstavy psů, sportovní zapojení psů (agility, běhání, za saně…), hlídací typy pro objekty anebo i na mazlíčka.

Kontakty kenichiai chovatelské stanice najdeme vždy na webových stránkách a pokud nevíme přímo danou internetovou stránku, lze napsat do prohlížeče co přesně hledáme a chovatelské stanice se Vám ukážou v různém pořadí. Po kontaktování chovatelské stanice se dozvíte podrobnější informace. Jak již bylo řečeno – chovatelských stanic je opravdu mnoho.

otec a syn

Vhodná plemena a jejich charakteristiky najdeme v odborných knihách anebo na internetu. Pokud hledáte specifickou povahu, tak máte předpoklad, že takového pejska skutečně dostanete, ale nezapomeňte, že každý pejsek je originál, a tak se povaha může mírně nebo i hodně lišit. Musíte s takovou skutečností počítat! Jestliže hledáte nějakého pejska, ale nejste si ještě jistí, tak určitě nedělejte nikdy v životě ukvapený závěr. Ani chovatelská stanice nechce, aby se jejich odchov dostal do rukou, kde si s nimi majitelé nebudou vědět rady a v horším případě bude pejsek v nevhodných podmínkách nebo nakonec bude v útulku.