Zakrývání oken, dveří a svítidel – jestliže si domů pozvete malíře pokojů, ti mohou poskytovat poměrně odlišné typy služeb. Někteří vám vymalují lidově řečeno na klíč, to znamená, že se postarají o zakrytí všeho, co je třeba, a po malování po sobě i důkladně uklidí. Častějšími případy jsou však malíři, kteří pouze malují, a o to ostatní se musíte postarat vy sami. To znamená zakrýt všechna okna, dveře, parapety, svítidla, podlahovou krytinu a další předměty, a to není jen tak. Ne vždy se podaří všechno důkladně zakrýt, na něco vám již nezbydou síly nebo zakrývací fólie, anebo si prostě řeknete, že to nějak zvládnete při úklidu.

úklidová firma

Leckdy se tak stává, že po vymalování na vás čeká důkladné vyčištění podlahy, umývání oken a dveří a všeho ostatního, co se nepodařilo uchránit před barvou a penetrací. A tyto materiály bývají natolik přilnavé, že se obtížně dostávají z různých povrchů, například takové zaschlé kapičky malířské akrylové barvy nebo tmelu dovedou při úklidu pěkně potrápit.

úklid po malířích

Odstraňování staré malby – mnohem horší, než zaschlá nová malba je blátíčko v podobě seškrábané staré barvy. Ta je natolik agresivní, že se vám dostane všude, protože je mazlavá a kluzká. I když důkladně zakryjete podlahu, nemusíte se ubránit kontaminaci starou barvou různých povrchů, a tehdy pak profesionální úklid po malování Modrý žralok přijde vhod. Úklidová firma má své zavedené metody a ví, jak si poradit i s těmi nejobtížnějšími úkoly, kdy se například předměty při malování vůbec nezakrývají, a jsou tak potřísněné, že je to pro slabší povahy vysloveně na mrtvici.

Úklidovou firmu si můžete pozvat nejen po malování bytu, ale i po jeho stavební rekonstrukci, například po bourání a výstavbě příček, sádrokartonových desek, obkladů či dlažby. Tehdy bývá na místě mnoho stavebního prachu, usazeného dokonce na stěnách i na stropě.