Co je to oblékání ve stylu vintage? Do vintage spadá oblečení, které bylo vyrobeno v jiném období než to, v kterém žijeme nyní. Nejčastější definice zahrnuje, že se do něj řadí oblečení, které bylo vyrobeno více než 20 let od současné doby. Vintage oblečení je ceněno zejména pro styl, nadčasovost, jedinečnost a originalitu. To nejcennější vintage oblečení je navržené slavnými návrháři tehdejší doby. Pro příklad můžeme uvést Chanel, Karl Lagrfeld a mnoho dalších. Takové oblečení je samozřejmě velmi drahé, ale jedná se o kousky, které můžete téměř považovat za investici.

vintage

Vintage oblečení nemusí být vždy jen ručně šité, může se jednat i o tovární výrobu. Mohou to být jak kousky nošené, tak zcela nové. A kde takové vintage kousky můžete vůbec zakoupit? Existuje spoustu obchodů, a některé již i v České republice, které se přímo specializují na prodej vintage kousků. Pokud nechcete utrácet jen za vintage oblečení, můžete ho kombinovat s kousky z dnešní soby. Pokud se zkombinují správně, vytvoříte si skvělý outfit. Existují také kousky, které jsou vyráběné v dnešní době, ale vzhledem připomínají vintage styl. Na široký výběr oblečení můžete prozkoumat e-shop About you a využít About you slevu 25.

oblečení

Pokud jsou kousky z 19. století, nenazývají se již vintage ale „Antique“. Jedná se již o oblečení starožitné, které je samozřejmě velmi ceněné a vzácné. Vintage oblečení je tedy z 20. století. Pokud ho máte rádi, můžete oživit svůj šatník puntíkatými šaty s áčkovou sukní z 50. let, šaty s nízkým pasem a flitry z 20. let nebo třeba kardigan s blůzou, které byli velmi populární v 50. letech a navrhnula je sama Coco Chanel. Vinage oblečení je pro někoho životní styl, pro jiné oživení šatníku, ale tato móda určitě stojí za vaši plnou pozornost. Vintage móda je skvělá v tom, že si v ní každý najde to své.