Byli jste se někdy podívat ve slezské metropoli Opavě? Je to vskutku zajímavé a krásné město, kde je k vidění celá řada pamětihodností a mimo jiné i velmi oblíbené městské parky. Doporučujeme si prohlédnout Ptačí vrch, Dvořákovy sady, Stříbrné jezero, Městské sady s koupalištěm a také Smetanovy sady a sady u Muzea. A právě tam, naproti budově Mendelova gymnázia, objevíte nádherný košatý strom, vysazený na počátku 19. století, s názvem Jinan dvoulaločný neboli Ginkgo biloba.

Jinan dvoulaločný

Opavský Jinan patří k chloubě města a k nejkrásnějším exemplářům, co v městských parcích objevíte, a máte-li tu zajištěné ubytování, mohl by vám přijít vhod i čajový odvar z listů tohoto nádherného živého organismu. Jestliže alespoň okrajově holdujete zdravé výživě a snažíte se zdravěji stravovat, než většina západní populace, bude vám Jinan prospěšný na některá onemocnění jako lék i jako preventivní prostředek.

město Opava

Léčivé účinky spočívají zejména v antioxidačních schopnostech likvidovat volné kyslíkové (škodlivé) radikály a spolu s tím i v podpoře krevního oběhu. Odvar z listů v organismu roztahuje cévy a zlepšuje jejich průchodnost, tím pádem se zlepší i zásobování živinami v tělesných periferiích a odvod toxických zplodin lymfatickým systémem. Vhodné je to i tam, kde muži ztrácí erekci, a kde se lidem tvoří krevní usazeniny, což může zapříčinit i závažné stavy, jako jsou infarkty a cévní mozkové příhody.

listy Jinanu dvoulaločného

Výhodou odvaru z Ginkgo biloba je absence vedlejších účinků, jde o čistě přírodní záležitost a při správném doporučeném dávkování jej může užívat každý, i když samozřejmě neuškodí předchozí konzultace s lékařem. Čajový odvar je vhodný i pro děti a můžete si jej dopřát nejen jako léčivo, ale občas i pro změnu pitného režimu doma, v zaměstnání nebo na cestách. Jinan dvoulaločný prodej přijde vhod v jakémkoli ročním období – v zimě i v létě.