Menstruační kalhotky jsou vynálezem posledních několika let, který se rychle ujal, a miluje je miliony žen po celém světě.

Pokud jste ještě nevyzkoušeli tuto menstruační pomůcku, měli byste to určitě napravit. Samozřejmě, ne každému bude vyhovovat. To ale nic nemění na tom, že byste ji měli vyzkoušet. Každému totiž vyhovuje jiná menstruační pomůcka, někomu třeba kalhotky, někomu kalíšek, někomu tamponem. Každá z nás je individuální a musí si najít to svoje, co ji bude během menstruace nejpříjemnější.

vložky

Kalhotky ale pro nás mají mnoho benefitů. Zejména je to to, že si zakoupíte sadu kalhotek, a již se nemusíte další měsíce o nic starat. Pokud používáte vložky či tampony, musíte si každý měsíc pamatovat na dobu, kdy se bude blížit vaše menstruace, AV té době si zakoupit potřebné hygienické pomůcky, abyste byli připravené. Kalhotky budete mít pořád v dispozici. Počáteční investice vás možná vyjde na víc, než balíček tamponů, ale v průběhu měsíců se vám tato investice vrátí.

Nespornou výhodou je i to, že kalhotky nemají takový dopad na ekologii naší země, jako jiné hygienické pomůcky. Tím, že je každý měsíc nevyhazujete, jako jiné menstruační pomůcky, šetříte přírodu. Někdo může namítat, že zase plýtváte vodou na jejich praní. Ale kalhotky můžete pohodlně opírat s jiným oblečením. A vůbec nic se nestane.

kalhotky

Jsou navíc také velmi příjemné na nošení. Prakticky nepoznáte, že máte na sobě něco jiného než klasické kalhotky. Díky několika vrstvám, které v sobě skrývají i, vám zajišťují dokonalou ochranu i při silnější menstruaci. Kalhotky si navíc můžete zvolit podle síly své menstruace, a mít tak jistotu, že vás ochrání i třeba v noci.

Kalhotky můžete mít na sobě pohodlně i 8 hodin vkuse, aniž byste se obávaly toho, že si z nečistíte vaše oblečení. Pro začátek je ale určitě důležité, mít více kusů, abyste si je mohly pohodlně měnit kdykoliv budete potřebovat.