Přehřátí organismu přímo u nás asi nebude až tak hodně zastoupeno v zápisech záchranné služby, ale dojít k němu může. A obzvláště slabší jedinci s tímto mohou mít problém. Proto je lépe mu předcházet a horku unikat, jak se dá. Právě jednou z možností je onen bazén. Patřičně vlažná, nebo studená voda, čisťoučká jako křišťál, to je to pravé pro únik palčivým slunečním paprskům. http://bandzone.cz/paprsky

Jenže pokud máte bazén, tak již jistě víte, že čistota vody je to zásadní pro dobré koupání. Proto asi jistě znáte problematiku filtrů. Ty jsou v zásadě dva. Kartušový a pískový. A mají úkol vodu nasávat, prohnat ji médiem které obsahují a pustit ji čistou zpátky do bazénu. Kartušový filtr v tomto článku vynecháme, neb má sice lepší pořizovací cenu, ale neustálá výměna ne zrovna laciných kartuší jej odsouvá na druhou pozici, a tudíž si nezasluhuje pozornosti. My se spolu podíváme na filtry pískové.

děvče v bazénu

Těch je tak spousta druhů. Různé velikosti, různé typy, prostě, každému dle jeho potřeb. Je jasné, že malý bazén bude mít jiný filtr než ten veliký. To dá rozum.

V pískových filtracích je jako médium, lidi divte se, písek. Ten se na rozdíl od kartuší nemusí neustále měnit. Ten stačí vysypat, propláchnout, a může sloužit zase a zase. Ale pozor, spousta lidí se domnívá, že bude sloužit věčně. Nebude. Nic netrvá věčně. Prouděním vody se hrany pískových zrníček obrousí natolik, že se bude muset vyměnit, děj se, co děj.

čistá voda

Pokud se domníváte, že to vyřešíte krádeží písku dětem z pískoviště, mohu vás ubezpečit, že toto asi nebude nejlepší volba.

Písek do bazénové filtrace totiž není jen tak obyčejný, ale musí, nebo by přinejmenším měl, splňovat určité parametry. A to ten z dětského pískoviště nesplňuje ani omylem. Takže skutečně si jej raději kupte ve specializované prodejně, kde vám jistě také rádi pomohou s výběrem.