Ať už máte na drogy jakýkoliv názor, je tady zákon a některé látky jsou dovolené a jiné zakázané. A pokud bude u sebe mít ty zakázané, máte problém. A pak je tu ještě něco mezi, co je v některých státech zakázané a u nás se prodává jako reklamní předmět. Můžete to chápat jak chcete, ale pravdou je, že kratom zatím není na seznamu zakázaných látek a tak se může volně prodávat.

Je s podivem, že kratom, který má povzbuzující účinky a dodává energii, používají především mladiství, kteří mají energie dost. Možná jim dodácá pocit euforie, ale problémem je, že na kratom může vzniknout závislost, i když ne tak těžká jako na tvrdých drogách, ale závislost to je. Proto se jedná o tom, že pokud se kratom nezakáže úplně, neměl by být dostupný dětem do osmnácti let, obdobně jako alkohol a cigarety.

alkoholik

Lidé mívají různé závislosti na látkách, které jim aspoň na chvíli dají pocit euforie, někdy jen chvíli zapomenutí na každodenní stresy, na pracovní povinnosti. Pocit pohody však bývá časem vykoupen jak potřebou větších dávek, tak i občas přechodem na silnější a silnější drogy. Můžeme srovnávat alkoholika a drogově závislého? Oba jsou pro společnost přítěží, oba mohou být nebezpeční, ale oba se mohou ze své závislosti vyléčit, stát jim to umožní, ale musí sami chtít.

drogy

Zřejmě existují studie, podle kterých kratom není nebezpečný pro zdraví uživatele a tak pokud jste jeho příznivcem, můžete si koupit kratom u firmy Kratompower, ovšem jako sběratelský předmět. Pokud si nejste jistí užívání kratomu, měli byste si o tom něco nastudovat a začít s menším množstvím, abyste si vyzkoušeli, jak budete na kratom reagovat.

Někdo považuje za drogy i kávu a čaj, ale pokud si vypěstujete na kávě závislost, nestanete se společensky nebezpečným, budete dál pracovat a nestane se z vás bezdomovec. To se zakázanými drogami je to jistý konec.