Jestliže jste se rozhodli pro návštěvu Portugalska, můžete zkusit například Lisabon, hlavní město Portugalska.

Jak se dopravit do Lisabonu rychle a ekonomicky

I když se dá do Portugalska dojet třeba autem, je to cesta dlouhá a únavná. Oproti tomu letecká doprava a levné lisabon letenky vás za příznivou cenu dopraví velice rychle do požadované destinace.

Cesta do Lisabonu má mnoho pozitiv

Nemusíte se strachovat, že budete muset hodně utrácet, Lisabon není přehnaně drahé město a nesnaží se za každou cenu turisty oškubat.

Budete mít jedinečnou šanci užít si v oceánu. Kromě koupání a lodí zde najdete i sportovní aktivity.

Pokud máte rádi ryby, najdete zde skvělé pochoutky z darů moře, a ještě si můžete po jídle dát skleničku světoznámého porta.

Pobavíte se jízdou na lanovce a ve výtahu, které se zde běžně pro pobyt ve městském kopcovitém terénu používají.

Pokud jste milovníci památek, nebudete mít čas na nic jiného.

lisbon5

Magická čtvrť Alfama

Tato část města odolala silnému zemětřesení v 18. století a nepodlehla ani následným požárům a vlně tsunami. Její uličky jsou tak úzké, že se sem moderní tramvaje nedostanou, a tak zde jezdí staré jednovozové tramvaje žluté barvy. Terén je zde hodně příkrý a jízda je tak trochu adrenalinový zážitek.

Moderní čtvrť Baixa

Tato čtvrť vznikla až po zemětřesení na místě, kde stával dřevěný královský palác. Král měl tenkrát štěstí, protože v době zemětřesení byl ve věži Belém, která přírodní katastrofu přežila. Na Obchodním náměstí je spousta kaváren, restaurací a butiků.

lisbon4

Belém

Čtvrť se nachází na pobřeží a najdete ji bezpečně podle věže Torre de Belem, která byla postavená roku 1521. Kuriozní že, že původně stála daleko od břehu v ústí řeka a dnes je díky naplaveninám součástí pobřeží.

Most jako hold mořeplavcům

Most Vasco da Gama se nedá přehlédnout. Samotná postava mořeplavce Vasco da Gamy je spojená s vedením plaveb do Indie kolem Afriky. Všechny zajímavosti o mořeplavbě najdete v Námořním muzeu.