Pamatuji si na ty časy, kdy mi můj dědeček stále vykládal to, co dělal, když byl malý. Můj děda měl opravdu rád knihy. A velice rychle se naučil číst. A věřte mi, že v té době se naučit číst bylo opravdu složité a byl to takový zázrak, protože můj dědeček mi vždy říkal, že jeho čtyři ostatní sourozenci se naučili pořádně přečíst asi až v osmé nebo v deváté třídě, takže jsem si řekla, že když se můj dědeček naučil číst už v pěti letech, tak musel být opravdu asi hodně nadaný. Ale myslím si, že to taky tak bylo, protože můj dědeček vystudoval také dvě vysoké školy.

Ráda pozoruji hvězdy.

Takže bylo úplně perfektní, že jsem byla asi po něm, protože i já patřím k těm lidem, kteří jsou velcí čtenáři. A zajímám se o vědu a o učení celkově. Vážně hodně mě baví. Sice nemám dvě vysoké školy, jako můj dědeček, ale mám jednu vysokou školu. Vystudovanou mám vědeckou fakultu a musím uznat, že je to jedna z nejlepších vysokých škol, na kterou se mohla jít. A sice, když jsem dodělala vědeckou školu, protože mě baví, tak jsem ještě přemýšlela o tom, že bych si udělala doktorát z psychologie. Jenomže to jsem nestihla, protože jsem otěhotněla. Ale to přece neznamená, že bych musela také skončit se školou a s učením.

Astronomie mě baví.

Moc ráda se vzdělávám a mám ráda vědu. Takže v mé knihovně je asi patnáct dětských knih. A to hlavně o vesmíru anebo astronomii. A klidně bych mohla být astronom, protože podle mého názoru už znám tolik astronomických věcí anebo tolik případů, že bych se mohla vyrovnat i profesionálním astronomům nebo astrologům. Pokud i vás zajímá věda, tak není opravdu nic složitého než si koupit také pár vědeckých knih, které vás budou zajímat a můžete si číst, protože věda je opravdu zajímavá a také mě baví a jistě chytne i vás. Nicméně také věda může být zajímavá, stejně tak jako třeba věda o zvířatech anebo historie.