Také si představujete, jako spousta jiných lidí, instalatéra jako typického muže v laclových montérkách, s koženou aktovkou přes rameno a plastovými trubkami v podpaží? Tento vžitý obraz mají mnozí v mysli z období, kdy se s instalatérem potkali v rámci rekonstrukce či opravy rozvodů vody. Instalatéři však svůj obor rozšířili i o další činnosti a kromě havarijního servisu je můžete požádat o montáže a údržbu plynových zařízení a topení.

topná soustava

Instalatér topenář je velmi vážené řemeslo, protože bez vytápění se tu nikdo neobejde, a pokud kdokoli tvrdí, že ano, pak buď v zimě přežívá s rizikem vážného onemocnění, anebo zimu pravidelně tráví na Kanárských ostrovech. Mít v centru Evropy funkční a spolehlivý topný zdroj je jedním ze základních předpokladů pro pobyt v této zeměpisné oblasti v průběhu zimních měsíců.

ventily topení

Topenáři také zasahují v situacích, které bychom mohli popsat jako průlomové. Dochází k nim například v době, kdy se rozmýšlíte, že opustíte městský blahobyt a centrální vytápění bytového domu z plynové kotelny a odstěhujete se na venkov. Pořídíte tu rodinný dům nebo rekreační objekt a necháte tu vybudovat topnou soustavu v kombinaci krbu či krbových kamen s topením v podlaze. Instalatér z Ostravy https://rychle.eu/ vám doporučí dle vyhřívaného objemu obytných místností potřebný topný zdroj a vytvoří i projekt pro podlahové topení, které bude připojeno do soustavy přes krbovou vložku.

Získáte tím velmi úsporný systém, v podstatě v současné době nejúspornější na trhu, protože dřevo je stále nejlevnější surovina pro vytápění, a navíc jej lze v případě nouze nasbírat svépomocí v lese. Podlahové topení výkon celé soustavy ještě posílí, protože se tímto způsobem lépe šíří teplo v obytném prostoru, a jako bonus budete mít vyhřátá chodidla, což je nesmírně příjemné pro každého, kdo rád doma chodí jen bos nebo v lehkých ponožkách, a odmítá nosit domácí obuv.

5/5 - (2 votes)